CZ SK

Vše pro převod hnací síly...

produkty vlastní značky a prověřené kvality

Tipy, rady a manuály k převodům Challenge

Technická podpora

Pro bezproblémové dodání našich produktů je velmi důležitá přesná specifikace. Ne každý je odborníkem v tomto oboru, proto rádi pomůžeme při identifikaci Vašich potřeb.

Pro řetězové převody - náš hlavní sortiment - jsme pro vás připravili všeobecné rady a tipy pro ulehčení nákupu i použití našich produktů.

Řetězy - tipy a rady

* Při nákupu řetězů nezapomeňte na spojky (spojovací články, redukční články).

* Pokud potřebujete konkrétní délku řetězů, připravíme Vám je dle Vašeho požadavku, podle množství - zdarma, případně za nepatrný příplatek.

* Při zadávání konkrétní délky řetězu je nejlepší spočítat počet článků řetězu, protože původní řetězy mohou být prodloužené. Pokud byste měřili takový řetěz pouze metrem, dostanete od nás řetěz s větším počtem článků a budete tak mít práci navíc se zkracováním dodaného řetězu.

* Mějte na paměti, že válečkový řetěz se skládá z vnitřních článků a vnějších článků/destiček (1článek = 1rozteč) - pokud nám tedy spočítáte pouze vnější destičky řetězu, dostanete řetěz 2x kratší než očekáváte.
Pokud si nejste jisti, spočítejte počet čepů a opět nezapomeňte na spojku.

* Některé aplikace vyžadují řetězy vyšší pevnosti než se může zdát. Neváhejte nás proto kontaktovat s dotazem, zda se Vámi požadovaný řetěz nedodává v "zesíleném" provedení anebo v jiném, speciálním provedení.

* "Kdo maže, ten jede" - pokud se nebudete o své řetězové převody pěčlivě starat a mazat je, budete nám sice zvyšovat obrat častějšími nákupy, ale pro nás má větší přínos "reklama" v podobě dlohodobě spokojeného zákazníka.
My na "mazání" odborníci nejsme, proto kontaktujte specialisty ve svém okolí.

* Velmi důležité je použít pro nové řetězy také nová řetězová kola, případně stávající kola důkladně zkontrolovat!

* Při použití nového řetězu na výrazně opotřebených řetězových kolech může dojít velmi rychle k jeho poškození a spolu s novým řetězem tak budete muset pořídit i ta řetězová kola, která jste předtím nevyměnili...

Řetězová kola - tipy a rady

* Při zadávání požadavku na řetězová kola zvolte vhodné provedení pro Vaši aplikaci tak, aby jste po dodání našeho zboží měli co nejměnší dodatečné náklady:

* běžně se dodávají takzvané "polotovary" řetězových kol:

 - řetězová kola s jednostranným nábojem (pastorek) s předvrtaným technickým otvorem pro další opracování
 - řetězová kola bez náboje (disky) s předvrtaným technickým otvorem pro další opracování

* uvedené varianty však vyžadují další náklady anebo přinejmenším vlastní práci na speciální úpravu před samotnou montáží. Tyto náklady anebo ztrátu času je možné ušetřit pořízením následujících variant řetězových kol:

 - řetězová kola s nábojem pro kuželové upínací pouzdro Taper Lock ...

 - řetězová kola s upraveným otvorem, drážkou pro pero a kalenými zuby...

 - řetězová kola na zakázku upravená dle Vašeho požadavku (z polotovaru)...

 - řetězová kola nestandardní, vyrobená kompletně jako zakázková výroba...

 - Spočítejte si prosím, zda se Vám nevyplatí některá z výše uvedených variant v porovnání s celkovými náklady.

 - Za ušetřené prostředky si například můžete dovolit včas vyměnit používané řetězy a docílit tak delší životnosti řetězových kol.

* Velmi důležité je použít pro nová řetězová kola také nové řetězy!

  - Při použití opotřebovaného řetězu dojde k opotřebení řetězových kol velmi rychle a spolu s novým řetězem (ten starý pouze stihne poškodit nová kola) budete muset pořídit řetězová kola znovu...

Jsme výrobcem a dodavatelem rozsáhlého sortimentu vysoce kvalitních produktů pro převod hnací síly značky Challenge na českém, slovenském a polském trhu.

Jako pobočka mezinárodní skupiny Challenge Group působíme na trhu od roku 2007, přičemž historie prodeje řetězů Challenge na našem trhu začala již v roce 1996. Více na stránce o naší společnosti.